Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Důležité - OD PONDĚLÍ 1. 3. 2021 DOCHÁZÍ K OMEZENÍ POHYBU OBYVATEL

Důležité - OD PONDĚLÍ 1. 3. 2021 DOCHÁZÍ K OMEZENÍ POHYBU OBYVATELDatum konání:
1.3.2021
Datum ukončení:
31.3.2021
OD PONDĚLÍ 1. 3. 2021 DOCHÁZÍ K OMEZENÍ POHYBU OBYVATEL
Od pondělí jsou omezené cesty mimo okres a mimo obec. V obrázku jsou vidět hranice obce Hradčany-Kobeřice, ve kterých bude možné například sportovat. Základní otázky a odpovědi nabízejí stránky ministerstva vnitra - https://www.mvcr.cz/clanek/pohyb-mezi-okresy.aspx.
❓Mohu si jít zaběhat?
ANO, běhat lze přes den (od 5 do 21 hod) na celém území obce, NIKOLIV OKRESU. Přitom by se neměly stýkat osoby, které spolu nežijí ve společné domácnosti.
❓Pokud pojedu do zaměstnání mimo okres, kde mám bydliště, čím se musím prokázat?
Potvrzením zaměstnavatele, které lze vystavit i na určité období. V potvrzení zaměstnavatel uvede místo výkonu zaměstnání a místo pobytu zaměstnance. Lze využít vzor dostupný na stránkách Ministerstva vnitra. Alternativou je pracovní smlouva nebo zaměstnanecký průkaz a podobně, pokud je z nich jasné, že potřebujete cestovat do jiného okresu.
❓Pokud pojedu mimo okres, co musím mít u sebe (lékař, úřady)?
Stačí zaškrtnutý formulář nebo čestné prohlášení, kde uvedu místo, čas a cíl cesty. Pro čestné prohlášení mohu využít vzor nebo stačí prohlášení napsané rukou. Stále však musí jít o cestu, která skutečně spadá do povolených výjimek. Policie může ověřovat podezřelé případy, například když cestuji „k lékaři“ s lyžařskou výbavou a celou rodinou. Pokud máte jakékoliv potvrzení, které dokazuje nezbytnost Vaší cesty (například žádanku od lékaře na vyšetření, pozvánku na úřad apod.), vezměte si ji pro jistotu s sebou.
❓Mohu jet nakoupit mimo okres, kde mám bydliště?
NE, nemůžu. Nakupovat mohu pouze v rámci svého okresu. Na nákupy se může cestovat pouze v nezbytném počtu osob.
katastr obce.png

Cestne_prohlaseni___vzor.pdf

COVID19-okresy_-_VZOR-Formular_pro_cesty_mimo_okres_-_20210227.pdf