Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > informace pro občany v době pandemie koronaviru

informace pro občany v době pandemie koronaviru 

Informace pro občany v době pandemie koronaviru

 

  • Obchod v části obce Kobeřice funguje normálně. Otevírací doba je stejná jako obvykle. V čase 7:00-9:00 je obchod otevřený pouze pro osoby ve věku 65let a více, osoby se ZTP. Prosíme, respektujte toto nařízení.

  • Česká pošta v Brodku u Prostějova je otevřena po-pá 8:00-16:00 (polední pauza). V čase 8:00-9:00 je přístupná pouze pro osoby starší 65 let věku, osoby, které jsou držiteli průkazu ZTP/P, starší 50 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu.

  • Obecní úřad je pro veřejnost do odvolání uzavřen. Neodkladné záležitosti řešte telefonicky, mailem, nebo písemně – vhozem do poštovní schránky obecního úřadu v Hradčanech. Platby plaťte převodem na účet č.10722701/0100, do poznámky uveďte jméno a účel platby.

  • Obec Hradčany-Kobeřice nabízí seniorům nebo nemocným osobám (kteří nemají jiné rodinné příslušníky, kteří by jim pomohli) nákup základních potravin a drogerie či dovoz léků do domu. V případě potřeby kontaktujte starostku obce na tel: 724 184 375.

  • Je zakázáno vycházet na veřejnost bez zakrytí nosu a úst. Naše obec zorganizovala šití roušek pro občany, které šijí dobrovolnice z Kobeřic. Roušky jsou sterilní rozdávány občanům. Pokud Vám rouška chybí, hlaste se o ni formou sms na číslo 724 184 375, nebo mailem: obec.hradcany.koberice@seznam.cz. Vždy uveďte adresu a počet požadovaných roušek.

  • Praktický lékař, MUDr.Hnilo,od středy 18.3. ordinuje pouze po telefonu: 582 371 008, chronické medikace bude řešit formou vystavování e-receptů.

  • Omezte pohyb na veřejnosti, nenavštěvujte se.

 

Přejeme Vám pevné zdraví!!!!!