Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Roušky - informace pro občany

Roušky - informace pro občanyaktualizace 21.3.2020

Vážení občané, 

roušky pro naše občany šijí dobrovolnice Táňa Dvořáková, Marcela Vystavělová, Lea Širilová, Lenka Smékalová a Jana Barnetová. DĚKUJEME. V současné době by měli mít roušky všichni naši senioři. V rámci prevence šíření onemocnění COVID-19 je nutné, aby všichni při pobytu mimo domov měli ústa a nos kryté rouškou ( šátkem, šálou, apod.). Pokud víte o někom, kdo roušku nemá, nebo Vy sami nemáte, ozvěte se. Kontaktujte některého ze zastupitelů, pište maily, sms. Uveďte jméno a počet požadovaných roušek, budou Vám vhozeny do schránky. Distribuce bude probíhat podle vyrobeného množství.

I nadále žádáme kdo může přispět vyrobenými rouškami, ušitím nebo materiálem k šití ( látka - bavlna, gumy, pruženky apod.), kontaktujte obecní úřad.

 

Vážení občané,
včera Vám bylo doručováno celkem 75ks ručně šitých bavlněných roušek ve sterilním obalu. Za ušití roušek děkujeme dobrovolnicím Táně Dvořákové, Marcele Vystavělové a Lee Širilové. Ve výrobě budeme pokračovat a další roušky postupně distribuovat. V distribuci postupujeme podle věku - tzn. přednostně dostávají roušky ti nejstarší (nejvíce ohrožení) spoluobčané. Pokud se chcete do šití roušek zapojit, popř. vlastníte bavlnu, ze které je možné roušky ušít, kontaktujte starostku obce.

roušky1.jpg roušky.jpg