Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Hlášení místního rozhlasu > Hlášení 27. 3. 2023

Hlášení 27. 3. 2023Datum konání:
27.3.2023
  1. Žádám občany, kteří doposud neuhradili místní poplatek za obecní systém odpadového hospodářství na rok 2023, aby tak učinili do konce tohoto měsíce. V případě včasného neuhrazení uvedeného poplatku může být tento poplatek vyměřen platebním výměrem a současně navýšen až na trojnásobek původní výše poplatku.
  2. Zvu vás na úklidovou akci s názvem Ukliďme Česko, která bude zahájena následující sobotu 1. dubna v 08:30 u zatopeného lomu v Hradčanech. Zaměříme se na úklid okolí potoku Brodečky, okolí silnic a ve spolupráci s Dobromilicemi na hájek severně od Hradčany. Akce bude ukončena opékáním špekáčků. Vezměte si pevnou obuv, vhodné oblečení a dobrou náladu. Rukavice, pytle a kbelíky na odpad zajistí obec Hradčany-Kobeřice.
  3. Informuji vás, že sběr nebezpečného odpadu proběhne v naší obci ve čtvrtek 6. dubna 2023. Společnost Recovera zajistí přistavení techniky u Obecního úřadu v Hradčanech v době od 17:25 do 17:45 hodin a před veterinou v Kobeřicích v době od 17:50 do 18:10 hodin. Mezi nebezpečné odpady se například řadí baterie všeho druhu, oleje, plechovky od barev, zářivky, kyseliny a zásady, barvy a ředidla, teploměry, kosmetika, pesticidy, léky, lepidla, čistící prostředky, laky, ale také zaolejované hadry nebo nádoby se zbytky chemikálií.
  4. Včera, tedy v neděli 26. března byl majitelem telefonu ztracen jeho mobilní telefon iPhone 12 někde podél cesty od točny v Kobeřicích směrem ke kostelu. Žádáme nálezce telefonu o jeho předání buď ve veterinární ordinaci u místostarostky obce nebo na obecním úřadě v Hradčanech u starosty obce. Děkujeme poctivému nálezci.
  5. Firma JUKKA bude ve čtvrtek 30. března 2023  v čase  14.15 - 14.45 hodin u Obecního úřadu v místní části Hradčany prodávat následující stromky k jarní výsadbě: Jabloně a hrušně i sloupcovité, meruňky, nektarinky, broskve, rezistentní švestky vhodné na pálení, švestky japonské, švestkomeruňky, ryngle, durancie, třešně, višně, višně keřové a zakrslé, třešňovišně, kdouloně, jedlé kaštany, olivy, moruše bílé, mrazuodolný fíkovník, granátová jablka, ziziphus jujuba, roubované ořešáky, keřové a stromkové rezistentní angrešty, keřové a stromkové rybízy černé, červené a bílé, stromkové a keřové josty, ostružiny, maliny červené a černé, malinojahody, rakytník, stolní vinnou révu, kanadské, indiánské a čukotské borůvky, růže keřové, rododendrony, azalky, sazenice jahod, brusinky, 2-odrůdový ibišek, samosprašné kiwi, aronie keřové, klematis, dřín jedlý odrůdový, hortenzie, motýlí keře, čilimník, zakrslý bambus, šeřík keřový a jiné. Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.