Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Hlášení místního rozhlasu > Hlášení 23. 11. 2022

Hlášení 23. 11. 2022  1. Přátelé obce Vás zvou na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu v Hradčanech, které se uskuteční v neděli 27. 11. 2022 od 16:00 hodin u vánočního stromu u autobusových zastávek na horním konci Hradčan. Nebude chybět živá hudba v podání oblíbené Markovanky, zpěvem potěší skupina Dohra a čeká na Vás úžasný adventní punč, dáreček a dobrá nálada. Těší se na Vás přátelé obce.
  2. Zpráva pro domácnosti starobních důchodců nebo nízkopříjmové domácnosti:

    V lednu 2023 bude spuštěn dotační program Nová zelená úsporám light. Pokud jste vlastníci nebo spoluvlastníci rodinného domu, nebo trvale obývané rekreační stavby, dále jsou všichni členové vaší domácnosti příjemci starobního důchodu nebo invalidního důchodu 3. stupně, nebo vaše domácnost pobírala v období od 12. 9. 2022 příspěvek na bydlení, pak splňujete jedny ze základních požadavků k podání žádosti o dotaci Nová zelená úsporám light. Jedná se o 100%ní dotaci, tedy o dotaci bez spoluúčasti a ve výši až 150.000,- Kč. Dotace je určena například na výměnu oken a dveří nebo zateplení objektu nebo i kombinaci opatření vedoucích k maximálnímu omezení úniků tepla z nemovitostí. Požádejte Vaše příbuzné o další informace k uvedené dotaci nebo navštivte internetové stránky www.novazelenausporam.cz. V případě Vašeho zájmu o tuto dotaci se přihlašte u starosty obce, který předá Vaše kontaktní údaje odpovědným pracovníků Místní akční skupiny Hanácký venkov. V případě potřeby Vám i starosta obce předá základní informace k dotaci.
  3. Drůbežárna Prace bude v pátek 25. 11. v 15:15 hod.  u obecního úřadu v Hradčanech prodávat: roční slepice za 170,- Kč, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak bude vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.